top of page

Biz Kimiz ?

Kurucu & Eğitmen

Özge ÇAVUŞOĞLU

Hisleri Harika' nın kurucusu. 2017 yılından bu yana çocuklar için alternatif eğitim yöntemleri geliştiriyor, bu yöntemleri dahil ettiği sanat atölyeleri düzenliyor ve aktivite setleri tasarlıyor.
5 yaşından beri sanatı varoluş nedenini aramak üzere bir anahtar olarak kullanıyor, başkalarının kullanması için projeler üretiyor. Maçka Anadolu Lisesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde okuduğu yıllardan bu yana sanatla uğraşıyor, okuyor, çiziyor ve üretiyor. Öte yandan 2000 yılında mezun olduğu Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi sonrası muhabirlik, sunuculuk ve prodüktörlük yaptı. Medyadaki deneyimini sanat ve tasarım ile birleştirdiği çok sayıda projeye imza attı. Tasarım sektöründe uzun yıllar pazarlama yöneticiliği yaptıktan ve anne olduktan sonra, dünyaya çocuk gözünden baktıkça bu alandaki ihtiyaçlara odaklandı. Sanatın açtığı, çocukların geçebileceği kapılar tasarladı. Alternatif eğitim, demokratik katılımlı öğrenme, çoklu zeka yöntemleri, disiplinlerarası etkileşim, nöroestetik kavramı, erken yaşta çocuklarda sanat eğitimi ilgi alanları (Ne zaman başı sıkışsa kendini atölyesinde heykel yaparken buluyor. YA DA Atölyesinde heykel yaparken saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyor). İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde Çocuk Gelişimi 3. Sınıf öğrencisi olan Çavuşoğlu, etkinlik içerik üretimi ve iletişimi konusundaki deneyimini Hisleri Harika’nın çatısı altında sürdürüyor.

Eğitmen

Sema DOĞAN


 

Hisleri Harika ekibinin çekirdeklerinden. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği’ nde okurken
başlayan ingilizceyi çocuklara alternatif yöntemlerle kazandırma motivasyonu mezuniyeti sonrası Hisleri Harika’ nın ekibine katılmasıyla sanatın renkli yollarıyla çiçek açtı.
Hisleri Harika’ nın atölyeleri ve aktivite setlerinin oluşturulmasında aktif rol alıyor; Hisleri Harika İngilizce Sanat Atölyelerinin yürütücülüğünü yapıyor.
Öte yandan demokratik eğitim modelini benimseyen bir ilkokulda İngilizce öğretmenliği görevini sürdürürken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ nde Dilbilim üzerine yüksek lisans çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi’ nde Çocuk Gelişimi Lisans Bölümü 2. Sınıf öğrencisi. Psikoloji, P4C, alternatif eğitim ve kuş gözlem ilgi alanları. Yeni katıldığı Anchorus çok sesli korosunda olmaktan da heyecanlı.

Eğitmen

Nisan ESKİCİOĞLU

Hisleri Harika’ nın sakin, dingin ve bir o kadar renkli kişisi. Venedik IUAV üniversitesi Görsel sanatlar ve Sahne bölümü mezunu. Venedik bienalinde Türk Pavyonu için çalıştığı sene gördüğü Rudolf Steiner' ın kara tahta çizimleriyle Waldorf pedagojisine adım atmasıyla bu yolda derin bir yolculuğa çıkacağından o yıllarda habersiz.
Venedik Steiner Öğretmenleri Akademisi’ nde iki sene yatılı okurken, sanatın ruh ve bedenden bağımsız bir 'şey' olmadığını idrak etti ve Türkiye’ de ve Dünya’ da pek çok Waldorf Okulu’nda çalıştı.
Hisleri Harika’ nın çocuklarla kalpten bağ kuran yöntemlerini, Waldorf pedagojisi ile içeriklendirilmiş eğitim programları ile bir araya getirmek onun işi. Hisleri Harika İngilizce Eğitim programlarının diğer yürütücüsü. Doğada olmaktan, toprakla uğraşmaktan, Avrupa halk danslarından, yeni şeyler öğrenmekten çok zevk alıyor.

Ezgi KAYA

Aile işi olan arıcılıktan mıdır bilinmez Ezgi Hisleri Harika’ nın Arı Mayası. Kendisi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde 2 yıl okuduktan sonra ideallerinin peşinden gitmeye karar verdi ve şimdi Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü 4. Sınıf öğrencisi.
2021 yılında Rahmi M. Koç Müzesi’ nde staj yaparken yolunun kesiştiği Hisleri Harika’da atölye organizasyonlarını yürütüyor. İçerik araştırmalarını yapıyor. Aynı zamanda ön muhasebesi ve ürünlerin pazarlanmasından sorumlu. 2022 yaz döneminde ise isteğine bağlı olarak Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ nde yeniden stajını yaptı. Bunun yanı sıra Analog Fotoğrafçılık en büyük ilgi alanlarından. Sadece Hisleri Harika’ nın Kiki ve Fidelle’ i ile değil tüm hayvanlarla çok iyi anlaşıyor.

bottom of page